Джерела безперебійного живлення: ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИДИ

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ), або як ще називають блок безперебійного живлення (ББЖ) чи UPS — цей нехитрий апарат, здатний забезпечувати безперебійне енергопостачання на об’єктах особливої важливості, при зникнені живлення мережі. Його можна використовувати як для одного електроспоживача, чи групи приладів, для яких відключення живлення є небажане.

Не менш важливе значення набуває безперебійне електропостачання і в домашніх умовах: ефективна робота локальних комп’ютерних мереж(серверів), персональних комп’ютерів, систем опалення та водопостачання безпосередньо залежить від електроенергії. В разі перебоїв з електропостачанням або при його повному відключенні джерело безперебійного живлення дозволить працювати комп’ютерові ще кілька десятків хвилин, для збереження необхідних даних і безпечного відключення. При придбані ДБЖ з довготривалою роботою можна забезпечити безперебійне живлення на 5, 10 чи більше годин.

Зрозуміло, що ціни на ДБЖ для одного комп’ютера і ціни ДБЖ для великого сервера чи навіть будинку де потрібна довготривала робота підключеного обладнення буде сутєво відрізнятися. Тому, вибираючи ДБЖ / UPS, необхідно знати в першу чергу для чого він буде використовуватися. Тому проведему певну класифікацію їх типів.

Класифікація та види ДБ

Виходячи з різних параметрів, ДБЖ прийнято розділяти на кілька видів. Параметр, що визначає тип ДБЖ, прийнято вважати принцип дії самих систем безперебійного живлення. У зв’язку з цим виділяють такі категорії ДБЖ як онлайнові (On-line), оффлайнові (Off-line) та лінійно-інтерактивні (Line-Interactive).

Режим очікування (або Off-Line). Цей тип ДБЖ (його також називають резервним) фактично являє собою мережевий фільтр з акумулятором і перетворювачем напруги. Відрізняється дешевизною (від 350 грн.), Однак здатний забезпечувати резервне живлення протягом 2-20 хв (при цьому батарея заряджається кілька годин). Головний мінус ДБЖ типу Off-Line у тому, що перемикання на акумулятор відбувається при щонайменших скачках напруги, а це різко скорочує термін служби батареї. І фактично всі ДБЖ цього типу при роботі від акумолятора видають спотворену синусоїду, тому підключення пристроїв з електродвигуном дуже небажане!

Лінійно-інтерактивні ДБЖ крім комутуючого пристрою мають у своєму складі стабілізатор вхідної напруги. Тобто джерело безперебійного живлення такого типу не тільки забезпечує автономне енергопостачання приладів при відключенні електроенергії, але і захищає від зниженої або підвищеної напруги без загального перемикання на аварійний режим. Що забезпечить довший ресурс роботи акумоляторної батареї. Такі ДБЖ в більшості випадків при роботі від акумолятора видають напругу правильної форми, тому сфера застосуваня даних UPS не має обмежень.

Он-лайнове джерело безперебійного живлення побудоване за принципом подвійного перетворення напруги. Змінна мережева напруга на вході ДБЖ за допомогою випрямляча трансформується в постійну, а потім за допомогою інвертора знову стає змінною. Все це сприяє встановленню стабільного рівня вихідної напруги, а також гасить перешкоди живлячої мережі, що дозволяє добитися найвищих технічних показників. Такі ДБЖ доцільно використовувати на найвідповідальніших обєктах, де вимагються найвищі показники живлячої напруги.

Подивитися список ДБЖ які ми рекомендуємо.

Надіємося дана інформація є корисною і зрозумілою для Вас, якщо виникли запитання дзвоніть за вищевказаними телефонами, будемо раді допомогти!

2 thoughts on “Джерела безперебійного живлення: ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИДИ”

  1. Да и в отличие от большинства других подобных советов воду в уши не льешь

  2. Потрясающе! Хочется перечитывать снова и снова… Такие авторы сегодня большая редкость.Пока прочитал только эту одну запись, если и все остальное точно также хорошо, то автору респект

Обсуждение закрыто.