Типи стабілізаторів напруги або від чого залежить ціна стабілізатора?

За принципом роботи стабілізаторів які поширені на ринку України можна  поділити на декілька типів це:
Релейні cтабілізатори — прості конструктивно, дешеві, не спотворюють синусоїду вихідної напруги, мають цифрову або аналогову індикацію;
У релейному стабілізаторі вторинні обмотки автотрансформатора перемикаються за допомогою електромеханнічних реле. Стабілізатори даного типу мають ступінчасте регулювання вихідної напруги.


Переваги: мають хороші показники швидкодії ніж сервопривідні (тут рахунок вже йде не на одиниці секунд, а 0,1-0,04 секунди), при цьому стабілізатори даного типу залишаються відносно дешевими. Застосування нових, високотехнологічних матеріалів для контактних груп реле дозволило збільшити кількість спрацьовувань до 10000000, що, в свою чергу, збільшило термін безвідмовної роботи до 6-8 років. Здатність релейних стабілізаторів витримувати великі (до двухкрат) перевантаження протягом декількох секунд обумовлюється тим, що реле не комутують безпосередньо ланцюг навантаження. Стабілізатор не вносить спотворень у форму вихідної напруги завдяки відсутності спотворючих елементів у своєму складі. Пристрої цього типу так само відрізняє широкий діапазон робочих температур: від -20 град.С до +40 град.С. і висока перешкодостійкість (реле не чутливі до перешкод, формам струму і напруги).
Недоліки: ступеневе регулювання вихідної напруги(можлива зміна яскравості ламп розжарювання при перемикані обмоток), можливе короткочасне переривання вихідної напруги при перемиканні з однієї сходинки на іншу, недостатньо висока надійність — підгорають контакти реле з часом. Стабілізатори даного типу представлені продукцією львівської компанії ЛВТ (ТМ АСН), одеської «Вольт» російських тм «Стабік» і «Руселф», китайської «Люксеон»

Солнячні батареї — альтернативные источники энергии

Сервопривідні стабілізатори — точно підтримують вихідну напругу, плавно її регулюють, у них хороша здатність до перевантажень, вартість їх порівняно не велика.
У сервопривідному стабілізаторі — повзунок (схожий на авто трамблер), керований мініатюрним електродвигуном (сервоприводом — звідси й назва) пересуває по колу струмознімні щітки і по черзі перемикає витки вторинної обмотки трансформатора.
Переваги: плавне регулювання напруги, точне значення вихідної напруги, недорогий собівартість.
Недоліки: низька швидкодія — не встигає відпрацьовувати швидкі скачки напруги з усіма витікаючими звідси наслідками, відносно невисока надійність, що обумовлено в першу чергу — зносом механічних деталей, підгоранням контактів і т.д. Висока гучність з часом(з тих же причин). Представлені продукцією в основному зарубіжних (китайських) виробників під різними (в т.ч. і вітчизняними) торговими марками «Елім Україна» «Luxеon», «Kebo»  і т.ін.

Симісторні стабілізатори — володіють дуже високою швидкодією, у них немає частин, що рухаються, є цифрова індикація, тому вони вважаються дуже надійними.
В симісторному або тиристорному стабілізаторі принцип роботи полягає в тому що вторинні обмотки трансформатора перемикаються тиристорними (симісторними) ключами (українського, німецького або американського виробництва).
довідкова інформація (для допитливих):
що таке тиристор:
що таке сімістор;
Переваги: висока швидкодія, практично миттєве спрацьовування (до 20 ms=0,02 с), висока надійність через відсутність рухомих деталей, великий ресурс роботи 10-20 рокі.
Недоліки: ступеневе регулювання вихідної напруги. Висока точність вихідної напруги досягається за рахунок збільшення кількості ступенів (числа вторинних обмоток), що в свою чергу призводить до збільшення вартості. Досить висока ціна (у порівнянні з іншими типами стабілізаторів).
В Україні випуском таких пристроїв займаються близько десятка компаній з Донецька «Укртехнологія (НСН), ТОВ Рета (НОНС), Електромір (СНПТО, СНПТТ), Запоріжжя — ПП Прочан (СНОПТ), Маріуполя — Constanta (СНТТ, СНСО) з Одеси ТОВ Елекс (Герц) та інші.