Вибираємо акумуляторну батарею для безперебійного живлення.

Системи безперебійного живлення (ДБЖ) автоматично підтримують живлення підключеного обладнання в аварійних ситуаціях, до відновлення зовнішнього електроживлення мережі. Така система зібрана із використання технічного устаткування, яке включає в себе одну або декілька акумуляторних батарей.

Акумоляторна батареє є одним з найважливіших і дорогих елементів такої системи, тому її правильний вибір є достатньо важливий, для подальшої безперебійної роботи системи.

Часто клієнти в нас запитують чи можна підключати автомобільний акумолятор до джерела безперебійного живленя(ДБЖ), звичайно якщо ДБЖ розрахований на напругу зовнішнього акумолятора 12 В, то можна, но не бажано, а ось чому напишу нижче. В основному всі виробники виготовляють безперебійні блоки, під акумоляторні батареї типу AGM(як в народі ще кажуть мультигель) і GEL(гель). Під’єднавши акумуляторну батарею до ДБЖ починається підзарядка його до напруги 14-14,8 В, але не всі автомобільні акумулятори можна зарядити до такої напруги, тому блок буде заряджати доти, доки не зарядить, а на це може піти навіть цілий тиждень і більше, тому часто клієнти телефонують нам із здивуванням чому працює вентилятор охолодженя на безперебійному блоці постійно, а тому що йде зарядка акумулятора, відповідно інвертор нагрівається, тому вентилятор працює постійно. При підключеному акумуляторі AGM або GEL — типу, ДБЖ працює в більш щадливому режимі роботи, не перегрівається тому він може прослужити довше. Встановлюючи автомобільний акумулятор до ДБЖ потрібно також знати що при роботі акумулятор виділяє шкідливі газовиділення, в жилих приміщенях категорично забороняється їх зберігання. Також потрібно врахувати що звичайний акумулятор не пристосований до глибоких розрядів, тому робота в парі з джерелом безперебійного живленя його швидко «вб’є», з кожним розрядом він втрачатиме свою ємність, приблизно витримує 30-40 циклів розряду-заряду.

Давайте тепер розповімо Вам про акумуляторні батареї які рекомендовано використовувати в системах резервного живлення це акумолятори AGM і GEL типу.

AGM (Absorption Glass Matt) і GEL (Gelled Electrolite) це акумуляторні батареї, які були розроблені в 50-60-х роках, вони володіють багатьма перевагами перед типовими рідинними акумуляторами.

Технологія AGM (Absorption Glass Matt) представляє собою акумуляторну батарею електроліт якої знаходиться в порах пластин, звитих з тонких скляних волокон. Застосування скловолокна дозволяє використання герметичного корпусу, тому такі акумолятори можна сміло використовувати в жилих приміщенях, де є люди. AGM-батареї малочутливі до перепаду температур, мають підвищену стійкість до глибоких розрядів, і довгий термін служби(7-12 років), вібростійкі, можна встановлювати навіть на боці. AGM акумулятори за ціною є дешевшими від гелевих, хоча по бажаніше використовувати гелеві батареї.

У гелевих батареях GEL кислота зв’язана так званим силікагелем що призводить до згущення електроліту. Для гелевих акумуляторів глибокий розряд є практично штатним режимом роботи. Відбувається це завдяки тому, що електроліт як би «зв’язаний», і розряд акумулятора не супроводжується його випарюванням з наступним окисленням пластин, як це трапляється з традиційними акумоляторами. Тому при глибокому розряді (падіння напруги до 10,5 В) термін служби акумолятора гарантовано складе 500 циклів перезаряджання. А якщо не доводити до крайнощів, то кількість циклів може збільшитися ще в декілька разів. І це, погодьтеся, вражає, враховуючи той факт, що для звичайних свинцево-кислотних акумуляторів даний параметр не перевищує десятків циклів, а на практиці і того менше. Правда дані акумулятори є найдорожчими.

Гелевий GEL акумолятор рекомендовано використовувати для автонавантажувачів, електромобільної і тягової техніки, альтернативної енергетики, а також для систем безперебійного електропостачання.

Акумулятор AGM доцільно ставити в системах резервного живлення, де батарея працюватиме переважно в буферному режимі(підзарядки), тобто коли живлення від акумулятора зводилося до мінімум, в таких умовах  AGM-батарея теж прослужить довго(7-10 років).

Сподіваюся попередньо прочитана інформація допоможе Вам вибрати акумулятор для ваших потреб.

Інформація захищена авторським правом, копіювання можливе тільки зі згоди адміністрацією сайту.