Як правильно вибрати стабілізатор напруги для квартири, будинку, дачі?

Першим кроком при виборі стабілізатора є розрахунок його потужності. Вам необхідно визначити, яке електрообладнання ви будете захищати: один прилад, групу приладів (найбільш чутливих до перепадів напруги в мережі) або всю домашню (офісну) техніку. Наступним кроком необхідно розрахувати сумарну потужність (додати потужності всіх пристроїв).
Для полегшеня розрахунку можна скористатися канкулятором розрахунку потрібної потужності стабілізатора на нашому сайті.

Відомості про потужності того чи іншого приладу містяться в його паспортних даних (інструкції з експлуатації).

Давайте приведу приклад для полегшення розрахунку: Зазвичай в будинку є такі електроприбори: освітлення(500 ВА), телевізор(200 ВА), компютер (500 ВА), холодильник(400 ВА), насос підкачки води(1200 ВА), пральна машина (2200 ВА) котел опалення(200 ВА), час від часу може включатися фен для волося, праска, пилосос, но мало вірогідно що вони включатимуться одночасно, но все таки бажано на випадок включення таких пристроїв взяти запас 2000 ВА. Отже додамо всі потужності, отримуємо значення 7200 ВА. Гм здається зрозуміло що стабілізатор на 7-8 кВА має бути достатньо, ну ні, ще потрібно врахувати коефіцієнт падіння напруги в мережі.

Перед покупкою необхідно оцінити, наскільки підвищена або знижена напруга в електромережі. В електромережі зі зниженою напругою в 180 В цей коефіцієнт становитиме 0,8. Сумарне навантаження необхідно розділити на коефіцієнт падіння напруги, отриманий результат складе необхідну потужність стабілізатора. Нижче приведена таблиця з якої Ви можете взяти підходящий коефіцієнт, для напруги у Вашій мережі:

Вхідна напруга 140 160 180 200 220
Коефіцієнт 0,6 0,7 0,8 0,9 1,00

 І так проведемо даний розрахунок для нашого прикладу 7,2 кВА / 0,8 = 9 кВА. Отримане значення становитиме мінімальну потужність потрібного стабілізатора, правда виробники рекомендують брати стабілізатор з певним запасом потужності приблизно 20% на випадок підключення додаткових електропристроїв і щоб стабілізатор не працював на межі своєї максимальної потужності. Оптимальним вибором для нашого прикладу буде модель з потужністю 11 кВА.
Діапазон робочої напруги стабілізатора повинен бути ширшим, ніж коливання напруги в електромережі, особливо варто приділити увагу нижній межі діапазону стабілізатора. Так, при вхідній напрузі в 150 В, прилад варто вибирати відповідно з певним резервом, щоб нижня межа відключення по вхідні напрузі була приблизно 135 В.
Точність стабілізації вибирається відповідно до діапазону напруг, які допустимі для роботи устаткування, що захищається стабілізатором напруги. Параметри електроживлення обладнання можна знайти в інструкції з експлуатації. Для звичайних побутових пристроїв достатньо точності 5-10%. Точні вимірювальні прилади і складне медичне обладнання рекомендують використовувати, при відхилені живлячої напруги від норми не більше 3%. На мій погляд оптимальним значенням точності стабілізатора напруги для будинку становить 2,5-5 %. Чим вища точність стабілізації тим краще, но відповідно дорожче коштуватиме стабілізатор…((:

Як бачите вибір стабілізатора напруги є достатньо складна справа, адже Ви купуєте стабілізатор не на один день, а на багато років, та й річ це не дешева, і працювати він має круглодобово й щодня, тому від правильного вибору буде залежати Ваш комфорт перебування в будинку. Отже якщо виникли складнощі — телефонуйте нам за вказаними телефонами на сайті, або напишіть і ми Вам відповімо як найшвидше, щоб вирішити проблеми електропостачання один раз і назавжди. При потребі проводимо енергоаудит Вашої електромережі. При купівлі стабілізатора напруги українського виробництва більше 5 кВА БЕЗКОШТОВНО доставляємо і встановлюємо його.